Dental Business Trends, Chorzów 2016

2016-10-01 19:00:00

30 września i 1 października w Chorzowie, w hotelu Hotelu Diament Arsenal Palace odbyła się konferencja pod tytułem “Dental Business Trends: Marketing i Praktyka Zarządzania”. Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem honorowym Stowarzyszenia Liderów Stomatologii Polskiej, a informacje o nim zostały opublikowane w 5 branżowych portalach internetowych oraz czasopismach.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego otwarcia, podczas którego głos zabrał przedstawiciel głównego partnera firmy MM Cars, której auta były prezentowane podczas części wystawowej. Pierwszy wykład był prowadzony przez p. Wojciecha Krówczyńskiego, a dotyczył trendów zmian na rynku usług stomatologicznych. W trakcie drugiego wystąpienia radca prawny Anna Przygocka omówiła przegląd zmian w ustawodawstwie dotyczącym rynku stomatologicznego. Było to ostatnie wystąpienie przed przerwą i podzieleniem pierwszego dnia na ścieżki tematyczne.

W trakcie dwóch bloków zostały omówione zagadnienia dotyczące m.in.: wizerunek i reputacja, kluczowe czynniki konkurencji, wizerunek lekarza on-line, najczęstsze błędy w dokumentacji medycznej, zakaz reklamy lekarzy dentystów oraz ochronę danych osobowych. Finałem pierwszego dnia konferencji były wykłady dot. profesjonalnej recepcji placówki medycznej prowadzony przez p. Macieja Gibińskiego z Centrum Doradczego Prawa Medycznego oraz Kontrole Sanepidu w przychodniach i praktykach stomatologicznych omawiane przez radcę prawnego Arkadiusza Jóźwika. Obie prelekcje spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a wykładowcy zostali nagrodzeni brawami.

Drugi dzień wydarzenia rozpoczął się od wykładu p. Aleksandry Laskowskiej pt. “Po pierwsze pacjent. Po drugie zarządzanie”, gdzie prelegentka omówiła jak budować przewagę rynkową w oparciu o wizerunek placówki medycznej przyjaznej pacjentowi. Po tym wystąpieniu nastąpił podział na bloki tematyczne, gdzie uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę w takich kwestiach jak: wzrost małego biznesu, 6 dobrych praktyk zarządzania zaopatrzeniem gabinetu stomatologicznego, rozwój biznesu i ludzi w nim pracujących, abrazja powietrzna oraz sedacja wziewna. W trakcie podziału na ścieżki, wartym odnotowania wykładem było wystąpienie p. Iwony Żuławińskiej, która jest przedstawicielem Stowarzyszenia Liderów Stomatologii Polskiej. Pani Żuławińska, która niewątpliwie jest autorytetem w dziedzinie pedodoncji, poruszyła zagadnienia związane ze współpracą generatywną, a także przytoczyła historię jednego z ważniejszych stowarzyszeń lekarzy dentystów w Polsce oraz dlaczego warto się zrzeszać i współpracować ze sobą. 

Wydarzenie zostało zamknięte wykładami p. Arkadiusza Jóźwika dotyczącymi kontroli Urzędu Wojewódzkiego oraz form wykonywania zawodu lekarza dentysty. 

Informacje o spotkaniu ukazały się w 5 prestiżowych magazynach oraz portalach branżowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w tym spotkaniu i przyczyniły się do jego sukcesu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z konferencji, które znajdują się na samym dole relacji.

Patronat honorowy:

Patronat medialny:

Partnerzy spotkania:

Powrót

Galeria:

Członek Klastra Medivite
Mazowieckie Centrum Biznesowe Sp. z o.o.
tel.kom.: 506-421-408 lub 506-421-646
biuro@mcbkonferencje.pl
Projekt i wykonanie: wyszogrodzki.com
© MCB 2014
www.mcbkonferencje.pl