II Kongres Zarządzania w Ochronie Zdrowia

2016-11-18 19:00:00

17 i 18 listopada w Warszawie, w Hotelu Warsaw Plaza odbyła się druga edycja Kongresu Zarządzania w Ochronie Zdrowia. Spotkanie zgromadziło blisko 300 uczestników, z którymi w trakcie 31 wykładów wiedzą podzieliło się 24 prelegentów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły takie instytucje jak: Polska Federacja Szpitali, Pracodawcy RP, Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie oraz Związek Miast Polskich. Ponadto informacje na temat Kongresu ukazały się w 17 branżowych portalach oraz czasopismach. W części wystawowej uczestnicy mogli zapoznać się z rozwiązaniami dla branży medycznej 15 wystawców, a Głównym Partnerem Wydarzenia był multibrandowy dealer Pol-Mot Auto, którego samochodu były ustawione przed budynkiem oraz w części wystawowej ulokowanej przed salami wykładowymi.

Celem tego dwudniowego kongresu była integracja środowiska medycznego, a także umożliwienie wymiany poglądów oraz doświadczeń dotyczących prowadzenia placówki ochrony zdrowia.

Pierwszy dzień spotkania został zainaugurowany wykładem p. Grzegorza Ziemniaka z Instytutu Zdrowia i Demokracji pt. “Zdrowie priorytetem Państwa? Plany reformy ochrony zdrowia i ich wpływ na sytuację pacjenta, lekarza, szpitala i politykę lekową”. Następne wystąpienie należało do p. Aleksandry Laskowskiej i nosiło tytuł “Po pierwsze Pacjent. Po drugie Zarządzanie. Jak budować przewagę rynkową w oparciu o wizerunek placówki medycznej przyjaznej pacjentowi”. Po tych dwóch prelekcjach nastąpił podział na trzy ścieżki tematyczne, gdzie uczestnicy mieli możliwość pozyskania wiedzy z zakresu m.in: strategii w planach rozwoju, najczęstszych błędów w dokumentacji medycznej, przewagi konkurencyjnej, ochrony danych osobowych, elektronicznej dokumentacji medycznej, obowiązków menadżera, błędów medycznych czy też komunikacji lekarzy i placówek. Finał pierwszego dnia odbywał się równocześnie w dwóch salach wykładowych, gdzie zostały poruszone tematy związane z: telemedycyną, dotacjami unijnymi, gospodarką odpadami oraz unikaniem kar NFZ.

W części inaugurującej drugi dzień konferencji odbyły się wykłady dotyczące zarządzania jakością i bezpieczeństwem, rolą lidera w zarządzaniu stresem i wypaleniem zawodowym oraz bardzo ważnym tematem, poruszonym przez p. Annę Dmochowską z firmy ODO 24, który dotyczył Europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych. 
W dalszej części spotkania omówiono zagadnienia związane z prawami pacjenta, Lean Healthcare, obroną przed roszczeniami pacjentów, zarządzaniem czasem oraz rozwijaniem kompetencji menadżerskich. Ostatni wykład II Kongresu Zarządzania w Ochronie Zdrowia wygłosiła radca prawny Monika Wolska-Bryńska z Kancelarii Mariański, a nosił on tytuł “Jak przygotować się do kontroli ? – Branża medyczna po raz pierwszy w Krajowym Planie Działania Administracji Podatkowej”.

W opinii wielu uczestników było to jedno z najbardziej wartościowych pod względem merytorycznym spotkań w Polsce, a pozyskana wiedza pozytywnie wpłynie nie tylko na rozwój placówek, a także rozwój osobisty. Następna edycja Kongresu Zarządzania w Ochronie Zdrowia odbędzie się w w listopadzie 2017 roku w Warszawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w wydarzeniu i przyczyniły się do jego sukcesu. 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z konferencji, które znajdują się na samym dole relacji.

Patronat honorowy:

Patronat medialny:

Partnerzy spotkania:

Powrót

Galeria:

Członek Klastra Medivite
Mazowieckie Centrum Biznesowe Sp. z o.o.
tel.kom.: 506-421-408 lub 506-421-646
biuro@mcbkonferencje.pl
Projekt i wykonanie: wyszogrodzki.com
© MCB 2014
www.mcbkonferencje.pl