Forum Menadżerów Służby Zdrowia, Poznań 2017

2017-03-02 18:00:00

2 marca 2017 roku, w Hotelu Glamour w Przeźmierowie koło Poznania odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu Forum Menadżerów Służby Zdrowia.

Spotkanie zostało zorganizowane pod patronatem honorowym Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej STOMOZ, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, organizacji Pracodawcy RP oraz Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu, a także wsparte licznymi patronatami medialnymi. Przy organizacji wydarzenia pomogło nam 10 firm obecnych zarówno w części wystawowej jak i merytorycznej. 

Konferencja została zainaugurowane wykładem pt. “System Opieki Zdrowotnej w Polsce - quo vadis?” prowadzonym przez p. mec. Katarzyny Fortak - Karasińskiej. Kolejnym wystąpieniem była prelekcja p. Janusza Politowskiego z firmy Kaler i dotyczyła systemów przyzywowych. Część ogólna została zamknięta przez przedstawiciela firmy Eurosoft, p. Marka Żołnowskiego, który w sposób kompleksowy wytłumaczył uczestnikom jak optymalnie dobrać system informatyczny do potrzeb placówki opieki zdrowotnej.

W dalszej części spotkania nastąpił podział na dwie ścieżki tematyczne, gdzie równocześnie w dwóch salach zostały poruszone zagadnienia z zakresu procesu informatyzacji, outsourcingu systemu zarządzania jakością, praw lekarza, najczęstszych błędów w dokumentacji medycznej, rozwijania kompetencji menedżerskich, zgody pacjentów na zabieg oraz odpowiedzialności lekarza za błędy przy zabiegach chirurgii estetycznej. 

Ostatnią prelekcję podczas konferencji poprowadziła p. adwokat Joanna Lazer z kancelarii Przyborowska Lazer Lege Artis. Pani Mecenas omówiła znaczenie dokumentacji medycznej oraz wyjaśniła uczestnikom jak bronić się przed roszczeniami pacjentów. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w tym spotkaniu i przyczyniły się do jego sukcesu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z konferencji, które znajdują się na samym dole relacji.

Patronat honorowy:

Patronat medialny:

Partnerzy spotkania:

Powrót

Galeria:

Członek Klastra Medivite
Mazowieckie Centrum Biznesowe Sp. z o.o.
tel.kom.: 506-421-408 lub 506-421-646
biuro@mcbkonferencje.pl
Projekt i wykonanie: wyszogrodzki.com
© MCB 2014
www.mcbkonferencje.pl