Forum Menadżerów Służby Zdrowia, Łódź 2016

2016-12-08 18:00:00

Ostatnia w tym roku edycja Forum Menadżerów Służby Zdrowia odbyła się 8 grudnia w Łodzi, w Centrum Konferencyjnym Rubin. Spotkanie zostało zorganizowane pod patronatem honorowym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, organizacji Pracodawcy RP oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi, a także wsparte licznymi patronatami medialnymi. Przy organizacji wydarzenia pomogło nam 10 firm obecnych zarówno w części wystawowej jak i merytorycznej. 

Spotkanie zostało zainaugurowane wykładem radcy prawnego Katarzyny Fortak - Karasińskiej pt. "System opieki zdrowotnej w Polsce - quo vadis?". Pani mecenas mówiła o przyszłości polskiej służby zdrowia, zmianach w zakresie POZ, Ratownictwa Medycznego i szpitalnictwa, a w szczególności projektu sieci szpitali. Następna prelekcja zostało przeprowadzona przez p. Michała Roślewskiego z firmy Know How i dotyczyła budżetowania i controlingu przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych. Zwieńczeniem części ogólnej był bardzo ważny wykład p. adwokat Anny Dmochowskiej z firmy ODO 24, który nosił tytuł “Co zmieni Europejskie Rozporządzenie o Ochronie Danych w kontekście branży medycznej?”.

W dalszej części spotkania nastąpił podział na dwie ścieżki tematyczne, gdzie równocześnie w dwóch salach zostały poruszone zagadnienia z zakresu procesu informatyzacji, doboru systemów informatycznych, Lean Management, doskonalenia systemów zarządzania, kar NFZ, realizowania strategii placówki leczniczej czy też innowacyjnych rozwiązań w zarządzaniu. Wystąpieniem, które wywołało bardzo duże zainteresowanie była prelekcja dotyczące odpowiedzialności lekarza za błędy przy zabiegach chirurgii estetycznej. Ten temat był omawiany przez adwokat Joannę Lazer z kancelarii Przyborowska Lazer Kancelaria Prawna Lege Artis. 

W trakcie ostatniego modułu wydarzenia zostały poruszone cztery tematy: Konkursy na e-zdrowie, fundamenty zarządzania - najważniejsze umiejętności i funkcje managera służby zdrowia, sukcesja biznesu medycznego oraz dokumentacja medyczna i jej znaczenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w tym spotkaniu i przyczyniły się do jego sukcesu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z konferencji, które znajdują się na samym dole relacji.

Patronat honorowy:

Patronat medialny:

Partnerzy spotkania:

Powrót

Galeria:

Członek Klastra Medivite
Mazowieckie Centrum Biznesowe Sp. z o.o.
tel.kom.: 506-421-408 lub 506-421-646
biuro@mcbkonferencje.pl
Projekt i wykonanie: wyszogrodzki.com
© MCB 2014
www.mcbkonferencje.pl